Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 165 0

E-Ticaret’e Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknokutu.com olarak bilgilendirme yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda herkesin girmek istediği E – Ticaret işine girerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor onları yazacağız.

 

Öncelikle e-ticaret işine girerken birkaç husus önemlidir. Birincisi fatura keseceğiniz için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. E-Ticaret sitenizi açınca ETBİS kaydı yaptırıp devlete bildirmek zorundasınız.

Ayrıca websitenizde, mesafeli satış sözleşmesi, iade alım koşulları, iletişim gibi bilgileriniz eksiksiz olmalı .

Son kullanıcı siteye girdiğinde ürünü hangi koşullarda aldığını, gerektiğinde nasıl iade edebilecek, firma ile nasıl iletişime geçebilecek, kargo koşulları gibi tüm bilgileri sitenizde kolayca ulaşabilmesi gerekmektedir.

Ayrıca sitenizin SSL sertifikası kullanması müşteriler açısından güvenilir olduğunu gösterir. Müşterilerin çok büyük bir bölümü SSL sertifikası olmayan sitelerden alışveriş yapmamaktadır. Ayrıca websitesi hızı, kolay kullanım ve mobil uyumluluk gibi konular müşterilerin en dikkat ettiği hususlar .

E-ticaret sitesi kesinlikle yavaşlamamalı ve 404 gibi erişim hataları vermemeli. Trafik yoğunluğunda sorun yaşanmaması önemlidir. Ona göre hosting seçilmeli.

Kesinlikle bir müşteri destek hattı olmalı WhatsApp yada Destek Merkezi gibi birşey olmalıdır. Müşteri ile iletişim kesinlikle resmi kurumsal bir dille olmalıdır. İade sürecinde müşteriler net bir şekilde bilgilendirilmesi ve TTK yasalarına göre hareket edilmelidir. Kargo süreci müşteriye net ifade edilmeli. Müşteri ürün eline kaç günde ulaşacak tam olarak bilmeli. En çok hata burada olmakta ve birçok sitenin gözden düşme sebebi olmuştur.

Bunların haricinde işin her alanında kurumsal ve ciddi olmak sizi uzun süreli vazgeçilmez bir e-ticaret sitesi olmanızı sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir