Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sinema 182 0

Avengers: Endgame Rekorları Alt Üst Etti!

Avengers: Endgame vizyona gireli sadece 2 gün oldu ama rekorları tek tek kırıyor. İki günde dünya çapında toplam 305 milyon $ gişe hasılatına ulaştı!

 

Marvel Avengers serisinin son filmi olan Avengers: Endgame dünyanın pek çok ülkesinde eş zamanlı olarak vizyona girdi ve uluslarası hasılatı 305 milyon dolar gibi zor bir hasılat rekoru kırdı. Başta Çin, Yeni Zelanda, Filipinler olmak üzere birçok ülkede biletler satışa çıktığı gibi tükendi ve sinema tarihinin açılış rekoru kırdı.

Disney sözcüsünün yaptığı açıklamada ” Elde edilen hasılat, ilk günler itibariyle Avengers Infinity War’ın çok ötesinde” olduğunun altını çizdi.

Avengers: Endgame, ilk film olan Iron Man ile 2008 yılında başlamıştı bu filmle beraber Sinematik Evrende ilk aşama son bulacak ve ikinci aşamaya geçilecek. İkinci aşama olan Spider Man: Far From Home ile film olacağı biliniyor.

Avengers: Endgame konusu

Bir önceki film olan Avengers: Infinity War ile birçok süper kahraman küle dönmüş durumdadır. Gamora, Star Lord, Mantis ve Genç Örümcek Adam gibi birçok süper kahraman Sonsuzluk Eldiveni’nin Thanos tarafından ele geçirilmesi ve Thanos’un kendi dengesini kurması ile yok olmuş; dünya umutsuzluğa kapılmış haldedir. Dünyada kalan Kaptan America, Thor, Black Widow ve Hulk kendi acılarını yaşarken Nebula ile Iron ise uzay boşluğunda sürüklenmektedir. Açıkçası Süper Kahramanlar Takımı fena haldedir. Ancak Ant-Man bir umut ışığı olacaktır. Ekip daha önce öğrenmediği bölgeleri öğrenecek ve dengeleri değiştirmek için mücadeleye girişip, intikamlarını almaya çalışacaklar.

Yönetmenliğini Joe Russo ve Anthony Russo’nun yaptığı filmin başrollerini Robert Downey Jr (Iron Man), Chris Evans (Kaptan Amerika), Mark Ruffalo (Hulk), Chris Hemsworth (Thor), Scarlett Johansson (Black Widow), Jeremy Renner (Hawkeye), Brie Larson (Captain Marvel), Paul Rudd (Ant-Man) yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir