Reklam Alanı
Reklam Alanı
Akıllı Telefon 340 0

2019 iPhone Modelleri ve Beklenen Özellikler

Apple, her sene olduğu gibi bu sene de yeni iPhone modelleriyle akıllı telefon yarışına dahil olacak. Bu yıl sunulacak olan 2019 iPhone modellerinde ise önemli değişiklikler göreceğiz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, şimdiye kadar sızdırılan bilgilere göre 2019 iPhone modellerinden beklentilerin neler olduğuna bakalım.

2019 iPhone Serisinde Hangi Modeller Olacak?

Bu konuda tabii ki resmi bir açıklama yok ancak tedarikçiler tarafından sızdırılan bilgiler var. Buna göre 3 farklı versiyon göreceğiz. iPhone XI, iPhone XI Max, iPhone XR 2019 ya da iPhone XE akıllı telefonları.

iPhone XI Modeli

2019 iPhone serisi içerisinde ana model olarak nitelendirilecek olan akıllı telefonun, 5.8 inçlik bir ekranla gelmesi bekleniyor. Ekran kısmında yine OLED panel tercihi yapılacak ve çentikli ekran tasarımı da devam edecek.

2019 iPhone

Bunun dışında arka kısımda ise değişen bir tasarım göreceğiz. Bu kez 3 kameranın köşeye konumlandırıldığı bir akıllı telefon görmek mümkün olacak. Kare şeklinde kamera alanı, bu zamana kadar alışık olduğumuz iPhone tasarımının değişmesine neden olacak. Teknik kısımda kesinlik kazanan tek detay ise A13 işlemcileri.

iPhone XI Max

Tıpkı geçen sene olduğu gibi yine bir Max modeli bekleniyor. Ekran boyutu olarak daha büyük bir seri olması beklenilen bu modelde 6.5 inçlik bir ekran bulunacak. Yine OLED ekran kullanımı devam edecek ve bu modelde 3 kameralı akıllı telefonlar arasındaki yerini alacak.

2019 iPhone

iPhone XR 2019 ya da iPhone XE

2019 iPhone modelleri içerisinde en çok dikkat çeken telefonun iPhone XR modelinin yeni nesli olması bekleniyor. Geçen sene iPhone XR uygun fiyatlı versiyon olarak tanıtılmıştı. (Tabii ne kadar uygun fiyatlı kabul edilirse…) Yine seriye göre aynı durumun geçerli olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:  Oppo Reno 2Z Fiyatı ve Özellikleri İnceleme

2019 iPhone

Fakat bu kez bazı teknolojilerde önemli değişiklikler olacak. Telefonun tek arka kamerası, çift arka kamerayla değiştirilecek. LCD ekranlar yerine OLED ekran kullanılacak. Bunun dışında çentik alanının ve Face ID teknolojilerinin değişmesi beklenmiyor. Yine bu modelde de A13 işlemcilerinin kullanıldığını göreceğiz.

Tedarikçiler ve şimdiye kadar teknoloji editörleri tarafından sızdırılan bilgilere göre genel olarak bu şekilde bir sıralama göreceğiz. Tabii ki bunlar resmi bilgiler değil ve henüz telefonların tüm özellikleri net değil. Yine de geçen senelerle karşılaştırdığımız zaman, her dönemde böyle bilgilerin ortaya çıktığını ve en azından tasarım kısmında genel hatlarıyla sızıntılara benzer modeller tanıtıldığını hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir