Reklam Alanı
Reklam Alanı
wordpress_tema
Bilişim 427 1

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda WordPress’e yeni başlayan birçok kişinin ortak sorunu ile ilgili yazacağız. WordPress tema seçmek kulağa her ne kadar kolay bir şey gibi gelse de aslında bir o kadar da zor bir konu.. WordPress ile site yapmak artık gerçekten kolaylaştı fakat siteniz ile temanız uyumlu olması şart.

 

Peki WordPress tema seçimi neye göre ve nasıl yapılmalıdır?

WordPress‘in kendi sitesinden (www.wordpress.org/themes) ücretsiz tema edindiğiniz gibi aynı zamanda themeforest.com gibi birçok siteden de ücretli tema edinebilirsiniz. Bütün bu temaları biraz düzenleme yaparak sitenizde kullanabilirsiniz.

  1. Seçeceğiniz tema ile sitenizin içeriği birebir uyumlu olmalıdır. Siz kurumsal bir site için haber teması kullanamazsınız yada gezi blogunuz içinde çok düz temalar seçmemelisiniz.
  2. Seçeceğiniz tema muhakkak responsive yani mobil uyumluluğu olmalı. Artık kullanıcıların çok büyük bir kısmı mobil cihazlar üzerinden internette geziniyor. Eskisi gibi bilgisayardan açan kullanıcılar neredeyse pek kalmadı
  3. Seçeceğiniz tema ister WordPress.org ücretsiz teması olsun, ister ücretli bir tema olsun kesinlikle SEO uyumlu olmasına dikkat edin. SEO uyumlu temanız ile Google sıralamalarında daha iyi sonuçlar alırsınız aksi takdirde Google sıralamalarında yükselmeniz oldukça zahmetli olacaktır.

wordpress_tema

WordPress konusunda eğer çok uzman değilseniz sadece temel bilgilere sahipseniz ücretli temalardan seçmenizi öneririz. Hem hazır demo içerikler gelir daha rahat düzenlemeler yaparsınız hem de birçok gerekli eklenti tema ile birlikte geleceğinden daha sonra hangi eklenti daha uyumlu diye araştırmak zorunda kalmazsınız.

Ücretli sitelerden tema alırken de önünüze gelen herhangi bir siteden değil piyasada ismi olan, tanınmış, güvenilir sitelerden birini tercih etmenizi öneririz.

Ücretli temaları bedavaya getirmek için warez sitelerden indirmeye kalkmayın. Sitenizde güvenlik açıkları oluşturacak belki de sitenizin kara listeye alınmasına sebep olacaktır. Hem emeğe saygı hem de beğendiğiniz için temayı satan yere ödeme yaparak alın. Riske girmeyin.

Tekrar etmekte fayda var site içeriğiniz ile temanız uyumlu olmalıdır ve kesinlikle SEO uyumluluğu ile responsive yani mobil uyumluluğu olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Freelancer Çalışma Nedir Nasıl Olunur?

 

Sizler için 2018 yılında en çok tercih edilen ilk 3 temayı araştırdık,

  • AVADA : Çok amaçlı tema türünde. Toplam 457 Bin kez indirilmiş. Ortalama puanı : 4.77
  • FLATSOME : E-Ticaret tema türünde. Toplam 79 Bin kez indirilmiş. Ortalama puanı : 4.80
  • ENFOLD: Kurumsal tema türünde. Toplam 165 Bin kez indirilmiş. Ortalama puanı : 4.83

“WordPress Tema Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz” üzerine 1 yorum

  1. Gozlemcii dedi ki:

    Başarılar dilerim yazılarınız gerçekten başarılı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir