Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sosyal Medya 300 0

WhatsApp ‘ta 2 Yeni Özellik Birden Geldi..

WhatsApp’ta 2 Yeni Özellik Birden Geldi..

WhatsApp dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda ve kullanıcılar için iki yeni özellik çıkarttı. Bu özellikler için WhatsApp yetkilileri “hayat kolaylaştıran” özellikler diyor.

WhatsApp bilindiği gibi sosyal medya devi Facebook bünyesinde yer alıyor. Facebook, WhatsApp’ı kendi platformuna entegre etme aşamasında hazırlamış olduğu özellikleri hem açıkladı hem yayınladı. Kısa sürede tüm teknoloji bloglarında duyurulan özellikler ise şunlardır. ,

WhatsApp Durumları Artık Facebook Hikayeler’de

WhatsApp yayınladığı 2.19.151 sürümü güncellemesi ile beraber artık WhatsApp’da paylaştığınız durumlarınızı Facebook Hikayeler’de de görüntülenebilecek. Böylece acil durumlar ve önemli konular ile ilgili yapacağınız paylaşımları tek hamlede gerçekleştirebileceksiniz. Daha önceki sürümlerde her iki sosyal medya uygulamasında ayrı ayrı paylaşmak gerekiyordu. Acil kan ihtiyacı veya kişilerin önem verdikleri konularda yaptıkları paylaşımlarda özellikle zaman ile ilgili sıkıntılı konularda kesinlikle kolaylık sağlayacağı açıktır.

WhatsApp QRCode ile Profil Paylaşımı

WhatsApp 2.19.151 sürümü ile beraber aktif olarak sadece web tarayıcı ile mobil cihaz arasında iletişim kurmaya yarayan QRCode ile profil paylaşımı yapabilmek mümkün olacak. Bunun nasıl olacağı ve ne gibi kolaylıklar sağlayacağına dair bir detay bilgi verilmezken; TeknoKutu olarak yaptığımız araştırmada kullanıcıların daha önce profil paylaşımları birkaç hamlede gerçekleşirken QR Kod ile tek tıkla istediğimiz kişiye profilimizi paylaşabileceğiz.

WhatsApp’ın Diğer Önemli Özellikleri

WhatsApp dünyada yaklaşık 1.5 milyar kişi tarafından kullanılsa da en iyi özellikleri çok az bir kesim tarafından kullanılıyor. Peki nedir bu özellikler;

  • Emoji  Bulma: WhatsApp’da çok fazla emoji bulunmakta bir de geliştiriciler tarafından yayınlanan emojiler elden ele dolaştırılarak ekleniyor ve iyice artıyor. Oysa istediğiniz emojiyi kelime ile aramanız mümkün. WhatsApp ayarlardan eğer Auto Correct özelliğini açarsanız aradığınız emojiyi kelime ile bulabilirsiniz.
  • Grup Sohbetlerini Sessize Almak: Özellikle çok fazla gruplarda yer alan kişiler yada çok fazla kişinin olduğu gruplarda olup bol yazışmalardan rahatsız olanlar için önemli bir özellik. Kimimiz şirket grupları, oyun grupları veya bağlı olduğumuz sosyal platformlarla ilgili WhatsApp gruplarında yer alıyoruz. Bu gruplar her ne kadar maksimum 250 kişi olsa da yapılan sohbetlerden gelen bildirimlerin bazıları tam uyku saati yada müsait olmadığımız zamanlarda olabiliyor. Telefonu sessize almakta istemeyebilirsiniz gelen çağrıları duyamama riskine karşılık. Bu noktada grupları sessize almak önemli oluyor. Peki gruplar nasıl sessize alınır? Grup bilgisin kısmına girdiğinizde grup konuşmalarını 8 saat, 1 hafta veya 1 yıl süre ile sessize alabileceğiniz seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan hangisi sizin için uygunsa onu işaretleyip sessize al kısmına basmanız kafi olacaktır.
  • WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanmak : WhatsApp’ı bilgisayardan açarak artık işyerinizde veya evinizde  istediğiniz zaman istediğiniz kadar kullanmak mümkün. Bunun için web tarayıcınızdan web.whatsapp.com adresini açtıktan sonra telefonunuzdaki WhatsApp’inizden alacağınız QR kodu ile sohbetlerinizi bilgisayar ekranına taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir