Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 205 0

WhatsApp Desteği Neden Kesiliyor? Desteğin Kesildiği Yeni Modeller

Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada yer alan WhatsApp, her geçen gün biraz daha büyüme göstermeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda yayınlanan yeni güncelleme, anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde serinin ilk sıralarda yer almasını sağladı.

Çok kısa bir süre içerisinde yükseliş yakalayan ve sosyal medya uygulamalarını geriden bırakan WhatsApp’ın şu sıralar bambaşka bir konuyla gündeme geldiğini de görüyoruz. Uygulamanın bu kez gündeme gelmesinin nedeni, bazı modeller için desteğini kesecek olması. Peki, neden böyle bir adım atılıyor. Uygulamanın desteği neden bazı modeller için kesiliyor?

WhatsApp Desteği Neden Son Buluyor?

Bunun birçok nedeni var. Fakat en net konudan söz edelim. WhatsApp desteği, eski işletim sistemi modelleri için geçerli olmuyor. Bu durum, güncellemelerle gelen bazı özelliklerin eski işletim sistemlerinde soruna neden olmasından kaynaklanmakta.

Sorunun nedeni tam olarak bu. Gelen güncellemeler eski işletim sistemi sürümlerinde çalışmıyor ve soruna neden oluyor. Yaşanan sorunlar sadece eski işletim sistemine sahip cihazları kullanan kullanıcıları değil, yeni kullanıcıları da etkiliyor. Bir nevi sınırlama söz konusu oluyor.

WhatsApp

Hal böyle olunca WhatsApp uygulamasının yeni güncellemelerinde sorunlar yaşanmaması adına çok eski işletim sistemi sürümlerine destekler kademeli olarak kapatılıyor. Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada da bu durumu net bir şekilde gördük. Eski seriler için bir kez daha destek kesildi.

Hangi Modeller için Destek Kesildi?

Gelelim yapılan son açıklama sonrasında hangi işletim sistemi sürümleri için desteğin kesildiği kısmına. Bu konuda yapılan yeni açıklamaya göre artık Android 2.3.5 sürümü ve iOS 7 sürümlerine ayrıca bunlardan eski olan sürümlere de destek verilmeyecek. Sadece Bunlardan daha yeni olan işletim sistemlerinde WhatsApp desteği devam edecek.

WhatsApp

2020 yılına kadar söz konusu işletim sistemi sürümlerine sahip olan cihazlarda kullanımın devam edeceğini belirtelim. Ayrıca 2019 yılında tüm Windows Phone işletim sistemine sahip olan cihazlar için de kullanım son bulmuş olacak. Bu kısımda da herhangi bir fark beklememek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir