Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 320 2

Websitenize En İyi Backlink Hangisi

teknokutu.com olarak Backlink ve SEO konularında yazılarımıza devam ediyoruz. Bu yazımızda editörlerimize ve bana en çok sorulan SEO konularından biri olan “En İyi Backlink” konusunu ele alacağız.

Herkes sitesinin Google’da en çok aranan site olarak görmek ister. Bunun için her zaman belirttiğim Google 200 kriteri mevcuttur. Bu 200 kriterin önem derecesine göre olmazsa olmaz kısımları değişmektedir. Fakat, backlink biraz daha farklı bir konu. Google sıralamalar için zaman zaman backlinkler konusunda geçerliliği yok şeklinde yazılar yazılsa da bir websitesinin popüler olması ziyaretçileri kadar, o siteye yapılan yorumlar, o siteden bahsedilen başka mecralar (forumlar, websiteleri, sosyal medya vb) etkilidir.

Backlink Almak Mı Almamak Mı İşte Bütün Mesele Bu!

Arkadaşlar backlink almak sizlere bugün için avantaj sağlar. Hatta bazı yanlış backlink alımları maalesef negatif etki dahi yapabilir. Backlink eğer kendi alanınızda örneğin siz bir klima servisi iseniz, klima servislerini tanıtan ve sizden daha fazla ziyaretçisi olan sizden daha iyi durumda olan bir siteden almanız ancak fayda sağlar. Bunun yerine siz özgün makaleleriniz ve işinizi iyi yaparak insanların sizi konuşmasını daha doğrusu yazmasını sağlayarak elde edeceğiniz backlink çok daha kıymetlidir.

Siteye Gelen Yorumların Faydası

Açıkçası sitenizden blog kısmında yazdığınız yazılara gelen okuyucu yorumları ve müşterilerinizin yorumları ile Google Haritalarda sizden daha önce hizmet almış kişilerin yapacağı yorumlardan daha iyi bir backlink düşünülemez. Ne kadar kısa yada uzun yazdıkları farketmez direk sizle temas etmiş kişilerin en doğal hali ile yazdığı yorumlar websiteniz için en iyi backlinktir.

Üzülerek görmekteyiz ki, birçok websitesi sahibi müşteri yorumları yerine sipariş üzerine satın aldıkları yorumlar, sitelerden backlinkler vb durumlar ile baya enerji harcıyorlar. Oysa ki sitenize yapacağınız bir soru – cevap kısmı, yazacağınız tamamen konunuz ile alakalı ve %100 özgün bir makale sitenize daha çok faydalı olacaktır. Enerjinin doğal olmayan yollara harcanması yerine direk doğal durumlara harcanması ve bunun için SEO uzmanlarından destek alınması çoğu zaman alınmak istenen neticenin daha kısa sürede başarılmasına da fayda sağlayacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Sitenizin sürekli güncel olmalı, doğru bilgiler içermesi ve sunduğunuz hizmeti karşı tarafa yani hizmet alanlara sorunsuz ulaştırarak onları duygu, düşünce ve fikirlerini yazabilecekleri bir platform oluşturmanız hatta aktif olarak kullanacağınız sosyal medya hesaplarından direk olarak müşterilerinize ulaşmanız, onların sorularını cevaplayıp, fikirlerini dinleyeceğiniz zamanlar yaratmanız en iyi backlink çalışması olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Clean Master Nasıl İndirilir? ve Nasıl Kullanılır?

 

“Websitenize En İyi Backlink Hangisi” üzerine 2 yorum

  1. En iyi backlink dedi ki:

    Gayet açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ederiz

  2. Beylikdüzü temizlik şirketi dedi ki:

    Faydalı bilgileriniz için sizlere teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir