Reklam Alanı
Reklam Alanı
Sosyal Medya 186 0

Ve Instagram’da Beğeni Çılgınlığı Son Buluyor.

Ve Instagram’da Beğeni Çılgınlığı Son Buluyor

 

Instagram’da uzun bir süredir ünlüler, fenomenler ve binlerce kullanıcı açıkça en fazla beğeni yarışındaydılar. Bu durum yeni bir ticaret alanı açmış ve binlerce Instagram’da fake hesaplardan beğeni satan siteler ortaya çıkmıştı. Şimdi planlanan bir güncelleme ile artık bu beğeni çılgınlığı son bulacak.

 

Instagram Kanada’da yeni başladığı bir testle, kullanıcıların paylaşımlarına verilen beğeni (like) sayısını gizlemeyi planlıyor. Kullanıcılar beğeni penceresini açarak gönderiyi kimin beğendiğini görebilecek fakat toplam sayı şimdiki gibi anasayfada yayınlanmayacak.

Uygulamanın anasayfasında önce çıkan paylaşımların beğeni sayısı ile doğru orantılı iken gelecek güncelleme ile “kendini ifade etmenin” popülerliğin önüne geçmesi amaçlanıyor.

Yeni Eklenecek Özellikler

Ayrıca güncelleme ile gelecek bir diğer özellik ise dürtme. Bu dürtme özelliği ile kullanıcıların “zararlı” yorumlar yapmasının önüne geçilmesi amaçlanıyor. İlişki yönet özelliği ise, kullanıcılar birbirlerini tamamen engellemeden, paylaşımların sınırlı olarak görülmesine imkan tanıyor. Dışarı modu ise kullanıcıların yoğun zamanlarında sosyal medya hesabını kullanamayınca hesapların silinmesinin önüne geçecek.

Yetkililer şu an hepsinin test aşamasında olduğunu ve ne zaman gerçekleşeceğine dair bir tarih vermiyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir