Reklam Alanı
Reklam Alanı
Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler Hangileridir?
Akıllı Telefon 599 0

Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler Hangileridir?

Akıllı telefonlar artık günlük hayatımızın vazgeçilmez parçaları arasında. Her an internete girilebilmesi, fotoğraf çekilebilmesi, insanlarla anında internet üzerinden iletişim kurulabilmesi ve daha birçok faydasından dolayı akıllı telefonlar çok fazla talep görmektedir. Telefon markaları ve üretildikleri ülkeler hakkındaki bilgiler talepleri etkilemektedir. Güney Kore gibi teknolojide ileri ülkelerin markalarına talep daha fazla olmaktadır.

Günümüzde çok sayıda marka akıllı telefon üretmektedir. Sadece akıllı telefon üzerine kurulan markalar olduğu gibi farklı elektronik eşya üreticiliği yapanlar da vardır. Marka sayısı fazla olmasına rağmen güven kazanmış ve dünya genelinde amiral gemi olarak nitelendirilen belli başlı markalar vardır. Kullanıcıların güvenini kazanmış olması markanın satışlarına direkt olarak yansımaktadır.

Güney Kore’nin Akıllı Telefon Markaları

Akıllı telefon alacak olanların baktıkları en temel özellik markanın güvenilir olmasıdır. Yıllardır kullanılan ve kullanıcılarının güvenini elde etmiş markalar gözü kapalı alınır. Samsung ve LG güvenin fazla olduğu markalardır. Güney Kore’de üretilen Samsung ve LG ülkemizde çok fazla talep görmektedir. Güney Kore, akıllı telefon üretiminde dünya lideri konumundadır.

İçinde bulunan sensörler, dayanıklı olması, kullanışlılığı ve daha birçok özelliğinden dolayı Samsung çok satmaktadır. LG ise modellerinin fazla olmasıyla bilinir. G2, G3, G4, G5 gibi modellerinin özellikleri kullanıcıları cezbetmektedir. Markalar her geçen gün yeni ürettikleri modellerle kullanıcılarının güvenlerini daha çok kazanmaktadır. Telefon markalarının üretildikleri ülkeler arasında Güney Kore büyük bir farkla öndedir.

Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler Hangileridir?

Diğer Ülkeler ve Ürettikleri Markalar

Ülkemizde en fazla satış yapan akıllı telefon markaları; Samsung ve Apple’dir. Ülkemizde bilinen ve kullanılan diğer markaların üretildiği ülkeler;

  • Amerika: Amerika Birleşik Devletleri’nin en fazla bilinen markası İphone’dir. Apple’nin ürettiği İphone akıllı telefonlarının fiyatları yüksek olmasına rağmen ülkemizde çok talep görmektedir. Dünya ülkelerindeki akıllı telefon piyasasının büyük bir payını İphone almaktadır. Kendine ait yazılım dili vardır. Her çıkan modeli olay olmaktadır. Sağlamlıkları, tasarımları ve yazılımıyla öne çıkmaktadır. Amerika’nın ürettiği diğer akıllı telefon markaları; General Mobile ve Motorola’dır.
  • Çin: Malum olduğu üzere Çin, dünya ekonomisinde her geçen gün daha ilerlemektedir. İş gücünün fazla olmasından dolayı birçok marka telefonlarını Çin’de ürettirmektedir. Ülkemizde son zamanlarda çok talep gören iki marka Çin’de üretilmektedir. Xiamo ve Huawei. Bunların dışında Lenovo, Meizu, OPPO da Çin’de üretilmektedir.
  • Japonya: Teknolojiyle öne çıkan Japonya’nın markaları Sony, Panasonic, Toshiba, Fujıtsu’dur.
  • Almanya: Telefon markaları ve üretildikleri ülkeler arasında Almanya’da vardır. Telefunken, Sıemens ve Grundig Mobile, Almanya’nın markalarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir