Reklam Alanı
Reklam Alanı
Hızlı şarj etme
Akıllı Telefon 535 0

Telefon Bataryasını Daha Hızlı Şarj Etme Yolları 

 

Her bir telefonun bataryası ve batarya gücü bulunmaktadır. Bu batarya gücü, telefonun ne kadar süre şarj edilmeden kullanılabileceğine dair bir ipucu da vermektedir. Telefon bataryalarını hızlı şarj etmenin yolu genelde alacağınız birkaç küçük önlemden geçer, bu yazıyı okuduğunuzda hızlı şarj etme ile ilgili her şeyi öğrenebileceksiniz. 

 

Açık Uygulamaları Kapatın 

Telefon’un arka planında açık kalan uygulamalar, her zaman için batarya gücünü tüketir. Arka planda açık kalan uygulamaları kapatmak daha verimli şarj sağlar. Bunun için İphone veya Android işlemcili cihazlarda, telefon ekran tuşuna basılı tutarak, açık uygulamaları kapatabilirsiniz. Uygulama açık iken, kapalı haline göre yüzde 5 daha yavaş hızda dolum sağlar. 

 

Bildirim Gönderen Uygulamaları Etkisiz Hale Getirin 

Telefona sürekli bildirim gönderen, adım sayar, diyet, regl, oyun uygulamalarının bildirim gönderme özelliğini kapatırsanız, bilgisayar RAM’ini daha az yorar bu da hem hızlı şarj etme hem de var olan şarjın daha az bitmesini sağlar.  

 

Hızlı Şarj Etme İçin Uçak Modu 

Telefonu uçak moduna alırsanız, pil gücüne göre ortalama 200mAh daha hızlı şarj sağlayacaktır. Bu da 2000 mAh batarya gücüne sahip olan telefonları yüzde 10 daha hızlı şarj edebileceği anlamına gelmektedir. 

İlginizi Çekebilir:  Youtube ’da Bilgi Kanalı Sahibi Olmak

Parlaklık 

Telefon açık iken şarj ediyorsanız, parlaklık çok önemli bir dezavantajdır. Eğer telefon ekranı açık halde şarj edecekseniz, hızlı şarj etmek için parlaklığı sıfıra indirin, bu şekilde yüzde 50 daha hızlı dolum sağlayabilirsiniz. 

 

Hızlı Şarj Etme İçin Kapatmak 

Telefonu kapatmak her anlamda telefonun daha hızlı dolmasını sağlar. Hızlı şarj etmek istiyorsanız, telefonu tamamen kapatın, bu ortalama yüzde 10-20 arası daha hızlı şarj edilmesini sağlar.  

 

Yukarıdaki tüm yöntemleri aynı anda uygulayarak, hepsi açık iken olunan şarjdan yüzde 50 daha hızlı bir dolum elde ettik. Her şey açık iken saate yüzde 35 dolum yapan telefonumuz, tüm bunları uyguladığımızda saatlik dolum hızını yüzde 52’ye kadar yükseltti. Sizlerde bu şekilde yaparak telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Yukarıdaki hızlı şarj etme yöntemleri herkes için uygun olmayabilir, oluşabilecek muhtemel sorunlardan sitemiz sorumlu değildir. Bu yazıyı sonuna kadar okuyorsanız, bunu kabul ettiğiniz anlamına gelir. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir