Reklam Alanı
Reklam Alanı
Akıllı Telefon 177 0

Nokia 4.2 Akıllı Telefonları Tanıtıldı

Akıllı telefon dünyasına geniş dönüş yapan Nokia bir yandan yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya devam ediyor bir yandan da mevcut akıllı telefon serileri için güncellemeler yapmaya devam ediyor. Markanın bu noktada yeni akıllı telefonlarından birisi de Nokia 4.2 akıllı telefonları oldu. Gerek tasarımı gerekse de teknik özellikleriyle dikkat çeken yeni akıllı telefonların, fiyatları da açıklandı.

Nokia 4.2 Tasarımı Nasıl?

Yeni akıllı telefonların tasarım kısmında çok önemli bir fark sunmadığını ekleyelim. Yine su damlası çentik alanının kullanıldığı akıllı telefonda, üst kısımda ön kamera bölümünün yer aldığı çentik bölümü var.

Nokia 4.2

Yanlardan ise tamamen çerçevesiz bir akıllı telefon sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Alt kısımda ise yine geniş bir çerçeve alanı mevcut.

Nokia 4.2 Ekran Özellikleri Neler?

Gelelim telefonların ekran özelliklerine. Bu modelde 5.71 inçlik bir ekrana yer veriliyor. 1520 X 720 piksel çözünürlük değerine sahip olan ekranlar IPS LCD teknolojisinde. Bu kısımda da herhangi bir değişiklik söz konusu değil.

Nokia 4.2

Teknik Detaylar Neler?

Teknik detaylar kısmında da önemli bilgiler ortaya çıkmış durumda. Giriş seviyesi bir akıllı telefon modelini sunan marka, Snapdragon 439 işlemcilerini kullanıyor. Yeni akıllı telefon modelinde RAM bellek miktarı kısmında ise 3 GB RAM bellek miktarının kullanıldığını görüyoruz. Yine depolama alanı kısmında da 32 GB depolama alanı söz konusu.

Nokia 4.2

13 MP değerinde bir ana arka kamerası bulunan akıllı telefonların ikinci kamerası kısmında da 2 MP değerinde bir kameraya yer verdiğini görüyoruz. Ön kamera kısmında ise 8 MP değerinde tek bir kamera kullanılıyor. Tek ön kameranın en büyük artısı ise portre modu gibi modları sunması.

Android 9.0 işletim sistemine sahip olan akıllı telefonun 3000 mAh değerinde bataryasının bulunduğunu ve telefonların fiyat kısmında da 999 TL gibi bir rakamla satışa çıkacağını ekleyelim. Fakat Nokia 4.2 modeli için açıklanan bu fiyatlar vergisiz fiyatlar. Bu nedenle ülkemizde biraz daha yüksek bir satış rakamı olacak.

İlginizi Çekebilir:  Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken Redmi 10X 4G Duyuruldu

Diğer Akıllı Telefon içeriklerimizi inceleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir