Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 172 0

MSI 9. Nesil i9 İşlemcili Gaming Notebooklarını Duyurdu

MSI, yine kullanıcılarının karşısına oyun sektöründe bir ilk yaparak çıktı. 9. Nesil işlemcili ilk oyun bilgisayarlarını açıkladı. Oyuncuların azimle istediği NVIDIA GeForce GTX 16 serisi yeni gaming notebooklara entegre edildi.

 

9. Nesil işlemcilerin grafik işlemcileri kendinden önceki tüm serilerden çok daha iyi olduğu yapılan testler sonucunda zaten ispatlanmıştı. Otoriteler, en büyük sorun bunların notebooklara entegre ederken yanında kullanılacak ekran kartı ile uyumluluğu nasıl olacak konusuydu. Bunun için i9 işlemciler ile en uyumlu çalışabilecek grafik kartı testleri yapılırken, oyuncu forumlarında da ısrarla NVIDIA GeForce GTX 16 serisinin adı söyleniyordu. Testlerde oyuncuları doğrularcasına en iyi sonucu bu kartlarda verdi. MSI, yüksek maliyetlere rağmen i9 işlemcilerle performansı %45 artan performansa NVIDIA GeForce GTX 16 ekran kartlarını da ilave ederek %50’yi geçen performans artışını sağladı. Bu performans artışları ile oyuncular en çok güç tüketen oyunlarda bile tamamen akıcı ve üstün bir görüntü kalitesi yaşayacaklar.

MSI Yeni Serilerin İsimlerini de Açıkladı

MSI tamamen yenilediği Gaming serilerine yeni isimlerde verileceğini duyurdu. Bu seriler GT Titan ile başlayıp, GS, GE, GP, GL ve GF serileri ile devam edecek. Lüks oyun kategorisinde GT Titan, rekabetsiz performansı ile üstün teknik özellikleri ile dikkat çekiyor. GT serisi gerçek gücünü  maksimum optimize etmek için çift fan ve 11 heatpipe sıcaklığını düşürüp özel üretilen Cooler Boost Titan soğutma çözümü uygulanmış. Ayrıca harika 4K UHD ekran sayesinde GT Titan oyunları maksimum gerçekleri yaşatıyor. MSI, performansta sınır tanımayanlar için en iyisi olduğunu savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir