Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 204 0

MediaTek Dimensity 720 İşlemcisi Çıkıyor !

Akıllı telefonların işlemcisi alanında ki değişiklikler devam ediyor. Bir yeni işlemci de MediaTek‘den geldi. İşlemci serisine bir yenisini daha ekleyerek MediaTek Dimensity 720 işlemcisi yakın zamanda telefonlarda yerini alacak. Özellikleri ile telefonların roket moduna geçmesine olanak sağlayan MediaTek işlemcisi bu alanda mobil telefon pazarında ki telfonların büyük ölçüde kullanıldığını belirtti. Akıllı telefonlar içerisinde işlemciler genel olarak 2 büyük firmada oluşmakta. Bunlardan biri olan Media Tek en yeni işlemcisini duyurdu ve bu yılın sonunda itibaren çıkacak telefonlarda kullanılabileceğini savundu. Öte yandan yeni teknoloji olan 5G ile uyumlu olduğu da belirtilen MediaTek Dimensity 720 işlemcisi bu alanda önemli yenilikleri de bizlere getirmekte.

MediaTek Dimensity 720 Özellikleri

Mediatek’in yeni işlemcisi 2GHz hızına sahip olacak. Bununla birlikte tam olarak 8 çekirdek barındırdığı belirtilen yeni işlemcinin bu alanda ciddi düzeyde performans odaklı olduğu görülmekte. Üstelik yüksek performansa yönelik yapılan çalışmalar içerisinde çekirdeklerden iki tanesinin Cortex A76 çekirdeği olduğu görüldü. Bununla birlikte MaliG57 grafik birimini de işlemcinin içerisine dahil eden MediaTek bu alanda performansları bir üst seviyeye çıkarmakta. Oyuncular için bir önemi olduğu gibi kasma sorunları yaşayanlar içinde büyük bir önem arz etmekte olan bu işlemci hızlı işlevsellik boyutu ile kısa sürede kasmadan pek çok işi yaptırmayı amaçlamakta. Birçok ünlü telefon markası içerisinde yerini kısa sürede alması beklenen MediaTek Dimensity 720 işlemcisi için desteklenen donanımlarda belli oldu.

MediaTek Dimensity 720 İşlemcisi

Yeni işlemci Mediatek için 12 GB ram miktarına kadar destekleyeceği belirtiliyor. Bu alanda en yeni telefonların güncel uygulamalarda kasma sorunlarına da ayrı bir çözüm bulmakta olan Dimensity 720 işlemcisi bu alanda önemli konulara geliştirme yapmakta. 90 Hz yenileme hızına kadar sahip olacak olan yeni işlemci bu alanda kesinlikle performans ürünü olduğunu unutmamalıyız sinyalini veriyor. Resmi olarak ne zaman kullanıcılar ile buluşacağı açıklanmayan işlemci için yıl sonu işaret edilmekte.  Kamera açısından da optimize edilmiş bir ağ karşımıza çıkıyor. Pil ömrü açısından da avantajları yüksek olduğu belirtilen yeni işlemcinin telefonlar üzerinde ki fiyatlarda ciddi değişiklik gösterip gösteremeyeceği önümüzde ki aylarda netlik kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir