Reklam Alanı
Reklam Alanı
iPhone Kameraları Ve Özellikleri Nelerdir?
Akıllı Telefon 139 0

iPhone Kameraları Ve Özellikleri Nelerdir?

Dünya akıllı telefon piyasasının çok önemli bir kısmını elinde tutan iPhone, Amerika Birleşik Devletlerinde üretilmektedir. iPhone kameraları ve özellikleri, markaya olan taleplerde oldukça önemli bir yere sahiptir. Gençler ve ruhu her zaman genç kalanlar çevresindeki güzel şeyleri ölümsüzleştirmeye meraklıdır. Bundan dolayı akıllı telefon alırken ilk olarak kameraların özelliklerine dikkat ederler.

Son dönemde ülkemizde akıllı telefonlardan alınan vergiler artırıldı. Bundan dolayı iPhone markasının fiyatları yükseldi. Yükselen fiyatlardan dolayı alım gücü düştü. Ne kadar yükselirse yükselsin iPhone’den vazgeçemeyenler alıma devam etti. Türkiye’de satışı en fazla yapılan ikinci marka olmaya devam etti. Bu kadar fazla talebin olmasında ultra geniş kamera, Quick Take ve diğer kamera özellikleri etkilidir. Özellikle iPhone müdavimleri açısından kamera özelliklerinin sürekli olarak geliştiriliyor olması; son derece heyecanla karşılanan bir durumdur!

iPhone Dikkat Çekici Kamera Özellikleri

İphone akıllı telefonları birçok yönüyle beğenilmektedir. iPhone kameraları beğenilme ve tercih edilmede öne çıkmaktadır. Kameraların en fazla beğenilen özellikleri arasında şunlar vardır;

  • Quick Take ile video çekme özelliği XR, XS ve sonraki modellerinde bulunmaktadır. Fotoğraf çekerken moddan çıkmadan video kaydetmeye imkan veren bir özelliktir.
  • Kamera kısmı açıldığında direkt fotoğraf çekimi moduyla karşılaşılır. Fotoğraf çekmek için deklanşöre dokunmak yeterlidir. Sayaç, flaş ve live gibi seçeneklere ulaşmak isteyenler ok tuşuna basmalıdır. Fotoğraf modundayken video çekmek isteyenlerin işi ise oldukça kolay. Deklanşöre uzun süre basılı tutunca video çekilebilir. Kaydı durdurmak isteyen deklanşör tuşunu bırakmalıdır.
  • Çekilen video kaydını kaydetmek ama düğmeye basılı tutmadan devam etmek için deklanşör düğmesinin sağa kaydırılması ve serbest bırakılması yeterlidir. Deklanşör tuşuna basıldığında video çekimindeki bir karenin fotoğrafı çekilebilir.

Görüldüğü üzere iPhone markasına ait telefon kameraları son derece yüksek kalite standartlarına sahiptir. Böylece yüksek kalitede fotoğrafların çekilmesi konusunda da iddialıdır! Bu kapsamda özellikle yüksek çözünürlük değerine sahip olan çekim kabiliyetin sahip olan kameralar yeni nesil cihazlarda da etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Telefon Markaları ve Üretildikleri Ülkeler Hangileridir?

iPhone Kameraları Ve Özellikleri Nelerdir?

iPhone Telefon Kameralarının Diğer Özellikleri

O kadar güzel manzaraları yakalanır ki seri şekilde fotoğraf çekmek gerekir. Seri çekimler için deklanşör düğmesine basılıp sola kaydırılması gerekir. Çekimi durdurmak içinse düğme serbest bırakılmalı. 0,5x ultra geniş lensli iPhone modellerindeki özellik sayesinde kadrajın dışında neler olduğunu görme imkanı vardır. Daha iyi çekimler yapmak için çok önemli bir özeliktir.

Ortamdaki iyi niteliklerin ortaya çıkarılması sahne algılama özelliği ile mümkündür. Odağı ve pozlamayı ayarlama özelliği sayesinde çok güzel fotoğraflar yakalanır. Hassas ayar için Pozlama Dengeleme Denetim’i kullanılabilir. Ayna moduyla selfie çekme, fotoğrafları daha hızlı çekme, portreleri bir sonraki seviyeye taşıma, ultra geniş resimleri ve selfileri iyileştirme, iPhone kameraları ve özellikleri arasında çok fazla kullanılmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir