Reklam Alanı
Reklam Alanı
İphone 12 Özellikleri Sızmaya Başladı
Akıllı Telefon 290 0

İphone 12 Özellikleri Sızmaya Başladı

2020 Yılının son aylarında çıkması beklenen İphone 12 bu sene farklı bir üretim aşamasından geçti. Koronavirüs pandemisinin gölgesinde üretimlerini ve geliştirmelerini sürdüren Aplle bu alanda yeni telefon için farklı bir süreç olduğunu ve onlar içinde değişik bir deneyim olduğunu belirtti. Üretimin diğer telefonlara göre çok daha yavaş olması ve bazı ülkelerde uzun süre sınırların kapalı kalacağından daha düşük düzeyde üretilecek telefon miktarı da henüz netleşmedi. Maliyetlerin de yükselmesi bu alanda mobil telefon pazarını olumsuz etkiledi. İlk çeyrekte %10 daralma yaşayan mobil telefon pazarı son çeyrekte toparlanmaya istekli. Peki İphone 12 özellikleri , detayları nedir ?

İphone 12 Modelleri

İphone 12 ile farklı birkaç model çıkaracağını açıkladı. Daha önceki senelerde olduğu gibi İphone serilerini farklı özellikli telefonlar ile çıkaran Apple, yeni seride 3 farklı telefon modelinin çıkacağını belirtti. İphone 12 , İphone 12 Max ve İphone 12 Pro Max olmak üzere 3 farklı İphone 12 modeli karşımıza çıkacak. Bu alanda önceki telefon modelleri ile hemen hemen aynı sayıda telefon modeli üreten Apple yeni telefonları için farklı özelliklerin de geleceğini duyurdu. Sadece mekanik olarak değil teknolojik olarakta yen ürün ve araçların İphone 12 ile hayatımıza girmesi beklenmekte.

İphone 12 Özellikleri

İphone 12 Özellikleri

iphone 12 özellikleri yavaş yavaş sızdırılmaya başlandı. Yeni ekran boyutları ile karşımıza çıkacak olan İphone 12 serisi bu alanda 3D derinlik özelliğini de telefonlarına eklemeyi planlıyor. 3D derinlik algılayabilen bu sistem ile artık belli alanlarda derinliği dahil edebileceğiniz manzara ve portre fotoğraflar çekebileceksiniz. Bu alanda uzun aylar çalışma yapan Apple bu sene telefonlarına 3D derinlik sistemini getirebilir.

İlginizi Çekebilir:  Iphone SE 2020 vs Iphone 8 Karşılaştırması

Bir diğer sızdırılan bilgi ise 5G teknolojisi. 5G Teknolojisi için altyapı kurmaya başlayan ve üstelik Avrupaya kadar uzanan Huawei bu alanda Apple’ın takibinde olabilir. 5G teknolojisini bir sonraki telefonlarında çıkarmayı hedefleyen bir Apple var ise bu zararla da sonuçlanabilir. Muhtemel olarak 2021 yılında 5G’nin aktif olarak kullanılması beklenirken Covid-19 Tehdit biçiminin de devam etmesi bu alanda Apple tarafında 5G’yi bir sonraki yıla da devredebilir. Fakat duyumlar 5G’nin gelmesini belirtiyor.

Bir diğer iddia ise uzun yıllar fiyatını 1,000 dolar bandında taşıyan telefonlarını daha az maliyet ile üretmeyi hedeflemekte. Samsung ve diğer pazar ağı genişliği bulunan markalara karşın daha yüksek ücret ile satışını gerçekleştiren Apple bu alanda düşük bütçeli telefonlar ile karşımıza çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir