Reklam Alanı
Reklam Alanı
Bilişim 278 0

HP’den Giyilebilir Bilgisayar : VR Backpack G2

HP, Computex 2019 etkinlikleri kapsamında VR Backpack G2 giyilebilir bilgisayarını tanıttı. Cihazın en dikkat çeken yönü güçlü donanımları. 

Sanal gerçeklik artık çok fazla ilgi görmüyor olsa da teknoloji firmaları bu alanda ilerlemekten ve yeni ürünler çıkartmaktan geri kalmıyorlar. Bu firmalarında başında HP gelmektedir. HP VR Backpack G2 temel görüntü olarak bir çanta gibi giyebileceğiniz bir ürün. İlk üretilen versiyondan çok daha fazla gelişmiş bir alternatif olmuş. Güçlü donanımı en dikkat çeken tarafı olduğunu belirtmiştik.

HP VR Backpack G2 Teknik Özellikleri Nedir?

VR Backpack G2, minimal bir kasa içerisinde Intel tarafından üretilen 8. jenerasyon Core i7 işlemcilere sahiptir. Ayrıca ekran kartı olarak NVIDIA RTX 2080 kullanılmıştır. Bir önceki versiyon ile karşılaştırıldığında yüzde 30 daha fazla bir güce ayrıca yüzde 25 daha hızlı grafiklere sahip olan VR Backpack G2 eğer istenirse masaüstü bilgisayar olarak da kullanabilirsiniz. Bunun içinde bilgisayar içerinde bir dock kısmı bulunan giyilebilir bilgisayar bağlanabilecek Oculus Rift veya HTC Vive VR veya türevi başlıkların kullanılması için özel bir kablo toplama sistemi de bulunmaktadır. Böylece özgür ve bağımsız olarak istediğiniz gibi VR (sanal gerçeklik) dünyasında istediğiniz gibi yer alabilirsiniz.

HP VR Backpack G2 En Kötü Yanı Nedir?

HP VR Backpack G2, sanal gerçeklik dünyasında yer almak veya bu alanda iş yapanların kesinlikle memnun kalacağı bir ürün. Hem işlemci performansı hem de görüntü performansı oldukça üst seviyede. Alternatif olarak ihtiyaç halinde masaüstü bilgisayar olarak da kullanılabiliyor olması ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Fakat bütün bunlara rağmen fiyatı HP VR Backpack G2’in en kötü yanıdır. Çünkü, HP VR Backpack G2 açıklanan 3.300 dolar fiyatı ile tam anlamıyla fahiş bir fiyata sahiptir. VR Backpack G2 sadece sanal gerçeklik’e çok önem veren kullanıcıların tercih edeceği bir VR bilgisayar sistemi olarak görülüyor. VR Backpack G2, önümüzdeki yaz satışa çıkması HP planlarının arasında yer aldığı söyleniyor. Fakat; HP tarafından VR Backpack G2’nin Türkiye’de satışa çıkarılması beklenmiyor. Türkiye’deki sanal gerçeklik meraklıları bunu HP’nin resmi sitesinden yada Amazon gibi dünyaca ünlü alışveriş sitelerinden temin edebilmesi mümkün olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir