Reklam Alanı
Reklam Alanı
Akıllı Telefon 221 1

Google Katlanabilir Telefon Geliştirdiğini Duyurdu

Yaklaşık 1 yıldır Google tarafından katlanabilir akıllı telefon üzerine araştırmalar yapıp, çalıştığı söyleniyordu. Artık Google bu dedikoduları resmi olarak doğruladı.

 

Google’ın katlanabilir telefon geliştirdiğine dair dedikoduların çıkma sebebi ise, şirketin geliştirdiği Android işletim sisteminin, katlanabilir akıllı telefonları desteklemeye başlayacağını duyurmasından kaynaklanıyordu.

Şu an için daha test aşamasında

Pixel telefonların geliştiren ekibin başındaki isim Mario Queiroz, CNET ile yaptığı bir röportajda Google’ın katlanabilir akıllı telefon için çalışmalar yaptığını onayladı. Bu gelişmenin henüz prototip aşamasında olduğunu belirten Queiroz, nasıl bir cihaz geliştirecekleri konusunda hala arayışta olduklarını ifade etti.

Mario Queiroz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda: “Bu teknoloji şimdilik prototip aşamasında. Uzun zamandır çalışıyoruz. Yenilikçi bir ürün olması gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde konuşarak, şimdilik kullanıcıları çok fazla beklentiye sokmamayı tercih etti. Önümüzdeki süreçte şirketin, katlanabilir akıllı telefon alanındaki rakipleri olan Samsung, Huawei, LGve Xiaomi’ye kıyasla nasıl bir fark yaratacağını hep beraber tecrübe edeceğiz.

Ya rakipler ne yapacak

Şu an için başta Samsung olmak üzere henüz bir hareketlilik yok. Fakat bu konuda neredeyse bütün firmaların çalıştığı, özel ekipler kurulduğunu biliyoruz. Önümüzdeki trendin artık katlanabilir akıllı telefonlar olduğu da aşikar. Önümüzdeki dönemlerde bu katlanabilir akıllı telefonların şekli, kullanımları ile ilgili kimlerden nasıl açıklamalar gelecek tüm teknolojiseverler merakla bekliyor.

“Google Katlanabilir Telefon Geliştirdiğini Duyurdu” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    Katlanabilir Telefon geliştirildiğinde Google ekranı nasıl yapacak acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir