Reklam Alanı
Reklam Alanı
arttırılmış_veya_sanal_gerçeklik_teknolojisi
Teknoloji 254 0

Emlak Sektörü Ve Arttırılmış Sanal Gerçeklik

Arttırılmış Gerçeklik Teknolojisi Emlak Sektöründe Giderek Daha Yaygın Kullanım Alanı Buluyor

Yapılan son anketler, tüketicilerin %14.1’ inin ev aramalarında arttırılmış veya sanal gerçeklik teknolojisini kullandığını ortaya koyuyor. Nintendo 1990’larda o kadar da büyük olmayan bir sanal boy konsolunu piyasaya sürdüğünden beri, arttırılmış gerçeklik çeşitli alanlara sızıyor. Yeni araştırmalar en nihayetinde sanal gerçeklik teknolojisinin, gayrı menkul endüstrisine de bazı ciddi girişler yaptığını gösteriyor.

% 14.1 Mutlak olarak bakıldığında oldukça küçük bir oran gibi durmasına rağmen bu rakam, arttırılmış gerçeklik teknolojisinin ev alıcılarının önemli bir kısmına ulaştığı anlamına geliyor.

Roomy şirketi  konu ile ilgili çok fazla sayıda araştırma yapmamış olsa bile (teknolojinin büyümesini tam ve kesin sayılarla ölçerek ifade etmek zordur) şirket VR ve AR’ nin gittikçe artan bir popülerlik kazanmakta olduğunu savunuyor. Örnek olarak Roomy, Sotheby’nin Uluslararası Realty şirketi ile işbirliği yaptığını ve bir mobil AR uygulaması olan Curate’yi ürettiğini Inmanda paylaşıma sunuyor.

arttırılmış_veya_sanal_gerçeklik_teknolojisi

Sanal gerçeklik, tipik olarak izleyiciye tamamen dijital bir gezinti türü sunuyor. Dijital unsurları gerçek dünyanın imgesine yüklüyor.

Söz konusu teknolojinin en popüler örneği muhtemelen Nintendo Pokemon GO oyunudur. Roomy gibi şirketler bu tekniği, ev eşyalarının faklı türde mobilyalarla nasıl görünebileceğini göstermek için  kullanıyor. Bu uygulamayı kullanmak evlerin içindeki ve/veya dışındaki kanapelerin ve şifonyerlerin çekilmesinden daha ucuz, daha kolay ve daha esnek.

arttırılmış_veya_sanal_gerçeklik_teknolojisi-4

VR ve AR teknolojisini kullanımının hızla artış göstermesi, gayrı menkulde dijital araçlara olan güvenin artmasına yönelik eğilimin bir parçasıdır.  Roomy’nin bir başka araştırması, 10 kişiden 7’sinin bir evi kişisel olarak görmeden önce çevrimiçi olarak gezdiği veya görüntülediği sonucunu veriyor. Buna ek olarak ankete katılanların % 27’sinden fazlası, sanal ortama yeni liste girişi olduğunda kendilerine uyarı alarmı gelmesini istiyor. Yine ankete katılanların dörtte birinden fazlası mortgage koşullarını karşılaştırmalı olarak değerlendirmek için Web’i kullanıyor.

İlginizi Çekebilir:  Adsense Nedir? Google Adsense İle Para Kazanmak

arttırılmış_veya_sanal_gerçeklik_teknolojisi

Roomy  gayrı menkul teknolojisinin, daha da çok yol alarak gelişeceğine inanıyor. Ankete katılanların % 56.5 ‘u herhangi bir şekilde  ( emlak sektörü dışı da dahil olmak üzere) AR veya VR kullanmamış olsa da, yapılan bir açıklama, ankette insanların ev içi mekanlarını görselleştirmekte zorluk yaşadıklarını ve daha iyi görüntüleme teknolojilerine ilgi duyduklarını belirtiyor.

Roomy, anket sonuçlarına dayanarak ev kiralama / satın alma süreci ile ilgili gelişmiş teknolojilerin kullanımı sayesinde insanların giderek daha rahatladığını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir