Reklam Alanı
Reklam Alanı
Apple 25 Dolar Hakkı Nasıl Alınır ?
Akıllı Telefon 446 0

Apple 25 Dolar Hakkı Nasıl Alınır ?

Dünyaca ünlü telefon üretim firması Apple, 2017’de açıkladığı bir itiraf sonucunda büyük bir davayı kaybetti. Yöneticiler tarafından yapılan açıklamalarda eski telefonların batarya kalitesini arttırmak amacıyla pillerinin daha hızlı düşmesine sebep olan bir sistemin geliştirildiğini belirten Apple yetkilileri büyük bir krizin eşiğine geldi. Aylarca süren dava sonucunda Apple her müşterisine 25 dolar ödeme yapacak. Tabi ödeme alınması birkaç şart bulunmakta. Bu şartları tamamlayanlar Apple 25 dolar kazanma hakkı tanıyor. Peki Apple kullanıcıların merak ettiği bu şartlar nelerdir ?

25 Dolar Kazanma Şartları

İlk olarak bu yavaşlatmanın inceleme ardından belli cihazlara yönelik olarak yapıldığı doğrulandı. Yani açıklama sonrası üretilen hiç bir telefonun bu kapsam altında olmadığı belirtildi. Bu alanda önlemler alan Apple artık böyle bir yavaşlatma yapılmayacağını doğruladı. Bu alanda Apple 25 dolar almaya hak kazanan kişiler İphone SE , İphone 6, İphone 6S, İphone 7 ve İphone 7 Plus telefonlarına günümüzde hala sahipseniz şimdiden tebrikler. 25 Dolar almaya hak kazanan bu cihazlar oluyor. Ayrıca kişi başına bir sınırı bulunmuyor. Sınırlandırma cihaz başına yapılmakta. Bu listede ki cihazlardan elinizde kaç tane varsa her biri için 25 dolar almaya hak kazanabilirsiniz. Birçok kişi bu haktan yararlanabilme şansı olmasına rağmen daha henüz gündemine oturmayan kişiler bile var. Eğer belli süre içerisinde alımlar yapılmassa hak kaybı da bu alanda söz konusu olabilir. Apple 25 dolar kazanmak için henüz geç değil. Çünkü dava bir sonuç verse de devam etmekte.

25 Dolar Kazanma Şartları

Son Tarih Belli Oldu

Apple‘dan 25 dolar alacağı olanlar için resmi olarak son tarih duyuruldu. Eğer yukarıda ki listede var olan telefonlar halen elinizde ise ( bu alanda daha önce satmış olmanız sizi hak sahibi yapmaz ) bu telefonlar ile 6 Ekim 2020’den önce 25 dolar alma hakkınız mümkün. Eğer 6 Ekim’den sonra başvuru yaparsanız bu başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır. Ayrıca Apple 25 dolar kazanma hakkınızı da kaybetmiş olursunuz. Bu yüzden birkaç ay zaman tanıyan mahkeme Apple’ın davasının halen sürdürdüğünü de bildirdi. Farklı yaptırımlar ileride yaşanabilme olanağı bulunduğundan araştırma süreci büyük bir önem arz etmekte. Apple için ciddi düzeyde ödemeler yapılmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir