Reklam Alanı
Reklam Alanı
Akıllı Telefon 228 1

Akıllı Telefonunuz Nasıl Drone Olur?

Akıllı Telefonunuz Nasıl Drone Olur?

 

Arkadaşlar merhaba;

Size bu yazımızda kullandığınız akıllı telefonun nasıl drone olarak kullanacağınızı anlatacağız. Drone’lar bildiğiniz gibi içinde birçok sensör ve işlemci barındırmaktadır. Bu da maliyetlerin yüksek olmasına sebep oluyor. Kickstarter projelerinden biri olan PhoneDone ile artık akıllı telefonlarımız uçarak drone özelliği kazanmakta.

Hindistan merkezli X-Craft firması tarafından geliştirilen PhoneDrone üzerine iOS bir cihaz koyduktan sonra Android tabanlı bir akıllı cihaz ile komuta edilmektedir. Uygulamada bulunan Takip Et butonuna tıkladıktan sonra PhoneDrone sizin cihazınızdan gelen sinyalleri takip ederek olduğunuz yere geliyor. Selfie, fotoğraf ve video gibi özellikler başta olmak üzere bir harita üzerinde çizim yaparak PhoneDrone bulunduğunuz yerden başka bir yere uçuş yapabilmesi de sağlanmaktadır.

PhoneDrone, cihazda bulunan aynalar yardımıyla video çekip, kaydedilen görüntüyü aynı anda kullanıcı tarafından yönlendirilen cihaza da aktarılmakta. PhoneDrone üzerinde bulunan sensörler yardımıyla çarpmalardan kendisini koruyabilmekte. İlk yapılan testlerde toplam 25 dakikaya kadar uçuş süresi sahiptir.

PhoneDrone, Kickstarter projesi olarak çıktığı ilk haftada toplamda 45 bin dolar fon toplamayı başardı. Piyasaya ilk satış rakamı 199 USD olarak planlanan PhoneDrone için testerların ilk yorumları başarılı olduğu yönünde.

 

PhoneDrone gibi birçok firma cep telefonlarını drone olarak kullandırmak için geliştirmeler yaptı ve yapıyor. Fakat; Kickstarter projelerinin eğer yeterli fonları toplayabilirlerse oldukça başarılı olduklarını görmekteyiz. PhoneDrone diğer uçan tablet fikirlerinden ayrı en önemli farkları;

  • 25 dakika süre şu ana kadar sürekli olarak sağlanan en stabil zaman
  • Cihazların pil tüketimi oldukça düşük seviyelerde tutulmuş.
  • PhoneDrone şimdilik en büyük eksi yönü ise uçan cihazın bir iOS olması gerekli. PhoneDrone kullanmak için bir iOS bir Android cihaza ihtiyaç duyulması bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir.

“Akıllı Telefonunuz Nasıl Drone Olur?” üzerine 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir