Reklam Alanı
Reklam Alanı
İnternet 324 0

WordPress Tema Cenneti : ThemeForest – Bölüm 1

 ThemeForest sadece WordPress ile uğraşanların değil Web Tasarım ile uğraşan herkesin uğrak noktasıdır. ThemeForest deyim yerinde ise bir tema cennetidir. ThemeForest, barındırdığı temalar, kodlar, video, ses, görüntü, fotoğraf ve 3 boyutlu dosyalar ile bir web tasarımcının tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Size bu yazımızda web tasarımda aradığınız herşeyi bulabileceğiniz ender sitelerden biri olan themeforest.net i tanıtacağız. ThemeForest içinde binlerce dosyanın ücretli barındığı bir site. Buradan birçok website sahibi temalarını seçmiş gerektiğinde eklentileri kullanmıştır. Avada, Porto gibi dünyada en çok tutulan sevilen temaların yayın hakları da ThemeForest daha birçok geliştirici firma ile çalışmaktadır. E-Ticaret, blog, haber ve kurumsal temalar başta olmak üzere binlerce farklı çeşitte her zevke uygun temaları bulmak mümkündür.

ThemeForest forum sayfası ile geliştiricilerin yapmış olduğu güncellemeleri ile bilgiler yayınlamakta. Ayrıca, olası sorunlarınız için çözüm bulamadığınızda burada konu açarak hem sizinle aynı ürünü kullanan kişilere hemde bilgisi olan kişilerden sorununuzun çözümüne ulaşabilirsiniz.

ThemeForest’ten Tema Satmak

Eğer sizde bir geliştirici iseniz (tema, eklenti, video, 3D dosya vs) yapmış olduğunuz bu işleri ThemeForest’te satma imkanınız bulunmaktadır. Sitenin ana sayfasının üst kısmında start selling kısmına tıkladıktan sonra çıkan ekran da Envato Market şartlarını kabul edip etmediğinizi soruyor. Eğer kabul ediyorsanız işaretlemeyi yapıp Continue demeniz yeterli. Yine gelen ekranda kısa bir hoşgeldin mesajından sonra planlarınız ile ilgili seçenekler bulunmakta, bunlardan hangisi size uygun ise onu işaretlemeyi unutmayın. Ben burada bütün kazancımı online işlerden kazanacağımı işaretledim. Bir sonraki ekranda ürünlerinizi sadece Envato Market’te mi satacaksınız yoksa başka mecralarda da satıp satmayacağınızı soruyor. Eğer sadece Envato Market’te satış yaparsanız daha az komisyon ödersiniz. Burada seçeneğinizi işaretledikten sonra uzmanlık (satış yapacağınız alan) sorulmakta. Kendi uzmanlığım olan Web sitesi temalarını seçip devam edip son adım olan kontrol paneline geçiş yapabilirsiniz. Panelde upload bölümünden yüklemek istediğiniz dosya türünü seçtikten sonra yüklenecek dosya adı, özellikler gibi doldurulması gereken alanları doldurup ardından dosyalarınızı seçin. Daha sonra var özel bilgiler onları ekleyip fiyatınızı belirledikten sonra yüklemenizi gerçekleştirip satışa hazırsınız. ThemeForest’tan satış yapıp para kazanan freelancerlar kadar onlarca da şirket bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Apple Vision Pro Fiyatı ve Özellikleri Detaylı İnceleme

Yazımızın ikinci kısmında Envato Market’in diğer imkanlarından ve avantajlarından bahsedeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir