Reklam Alanı
Reklam Alanı
Snapdragon 875 İşlemcisi Sızdırıldı !
Bilişim 419 1

Snapdragon 875 İşlemcisi Sızdırıldı !

Mobil cihazlar için üretilen Snapdragon 875 işlemcisi için özellikler sızdırıldı. Pek çok teknik özelliğinin sızdırıldığı açıklanırken bununla birlikte ne zaman telefonlarda yer alacağı bilgisi de aktarıldı. Kısa sürede ciddi bir gelişme kat eden Snapdragon işlemciler bu alanda hem oyuncu telefonları için hem de yüksek teknoloji telefonlar için adeta bir merkezi işlev görevi görüyor. Pek çok telefon ile uyumlu olan ve günümüzde milyonlarca telefon içerisinde hazır olarak yerini alan Snapdrago  işlemcilere bir yenisi daha eklenmek üzere. Sızdırılan bilgilere göre serinin bir önce ki işlemcilerine nazaran çok daha gelişmiş ve maliyeti esas alan bir işlemcinin karşımıza çıkması muhtemel olarak görülmekte. Bununla birlikte destekleyeceği teknik özellikler ile yeni telefonlara entegre edilmesi bekleniyor.

Snapdragon 875 Özellikleri

Snapdragon’un yeni işlemcisi 875 , Qualcomm tarafından geliştirilmiş olan Cortex X1  ve Cortex A78 çekirdeklerini barındıracağı sızdırıldı. Ciddi düzeyde performans ağırlıklı olarak geliştirilmiş olan bu işlemci çekirdekleri yeni telefonlarda ve özellikle oyuncu telefonlarında yerini şimdiden alacağı öngörülmekte. Klasik tasarımların aksine farklı bir tasarım ile karşımıza çıkması da beklentiler arasında yerini alıyor. Bununla birlikte bir önce ki işlemciye göre %30 daha iyi bir performansın Snapdragon 875 işlemcisi içerisinde yerini alması muhtemel. Hızlı bir işlem yapısıyla karşımıza çıkacak olan Snapdragon 875 bu alanda 2 GHz üzerine işlemci hızıyla pek çok işlevi aynı anda en yüksek performansta yapmayı bizlere sunabilir.

Snapdragon 875 Özellikleri

Snapdragon 875 İşlemcisi Çıkış Tarihi

Merakla beklenen akıllı telefon işlemcisi Snapdragon 875 için kollar sıvandı. 2020 yılı için pek bir şey beklenmediği de sızdırılan bilgiler arasında bulunuyor. Bununla birlikte çıkacak telefonların zaman dilimleri ele alındığında Snapdragon 875 işlemcisi için çıkış tarihini 2021 yılının ilk ayları belirtilmekte. Ocak – Şubat 2021 tarihlerinde akıllı telefonlarda yerini alması beklenen ve Mayıs ayından itibaren çıkacak olan telefonlara entegre edilmesi planlanan Snapdragon 875 için yakın zamanda tanıtım yapılması muhtemel. Bununla birlikte güçlü işlemci çekirdeklerinin yer alması telefon maliyetleri üzerine artış yaşatacaktır. Telefonlar üzerinde %10 artış görülmesine yakın gözüyle bakılırken bu alanda Covid-19 tehlikesi de maliyetleri daha da arttırmakta. Zorlu süreçte işlemci üretimleri ise hızını kesse de devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Akıllı Ev Sistemleri

 

 

“Snapdragon 875 İşlemcisi Sızdırıldı !” üzerine 1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir