Reklam Alanı
Reklam Alanı
Güncel 399 0

Intel 9.Nesil S İşlemci Serilerinin Özellikleri

Intel 9.Nesil S İşlemci Serilerinin Özellikleri

Intel 9.Nesil S İşlemci ‘yi incelemeye aldık. Bu 9. nesillerin farkı nedir, hızı ve özellikleri nelerdir hepsi bu yazımızda. 

 

Intel® Core™ masaüstü işlemcilerin yeni nesli olan Intel 9.Nesil S İşlemci masaüstü işlemci artık piyasada. Canlı yayın ve anlık kayıtlar için en üst düzey performans alanı sunan, gerçekçi bir oyun deneyimi arayan bir oyun tutkunları için yenil nesil işlemciler çıtayı daha da yükseğe çıkartıyor. Bunun haricinde içerik üretimine ve paylaşıma daha fazla, beklemeye ise daha az zaman ayırmak isteyen bir içerik üreticileri içinde hız farkı ile daha fazla vakit kazanacaklar.

 

İşlemcide Yeni Nesil, Performansta Yeni bir Düzey


Intel 9.Nesil S İşlemci, ana akım masaüstü bilgisayar performansını yepyeni bir düzeye taşır. Listenin başında en önemli ana akım işlemci yeni i9-9900K yer alır. Bu işlemci, ana akım kullanıcılara yönelik ilk Intel® Core™ i9 masaüstü işlemcidir. 16 MB önbellek ve Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi ile sınıfının en iyisi i9-9900K işlemci, maksimum turbo frekansını 5,0 GHz ile ışık hızına taşır.  Intel® Hyper-Threading Teknolojisi’ne (Intel® HT Teknolojisi) sahip 8 çekirdekten alan yüksek performanslı 16 yollu çoklu görev desteği elde edin.

Daha da yüksek performans düzeylerine ulaşmak isteyen var mı?

İşlemci performansının potansiyelini ortaya çıkarmak için Lehimli Termal Arayüz Malzemesi (STIM) ve gelişmiş hız aşırtma özelleştirmeleri gibi yeni ve geliştirilmiş özelliklerle kendinizden emin bir şekilde hız aşırtma yapın.

YENİ 9. Nesil Intel® Core™ Masaüstü İşlemci Şunları Sağlar:

 • İlk çarpan kilitsiz Intel® Core™ i9 ana akım masaüstü işlemci dahil olmak üzere çeşitli işlemciler.
 • Sistemin yanıt hızını artırmak için en sık kullandığınız verileri saklayan Intel® Optane™ hafıza ile birlikte kullanıldığında veri hızlandırma sağlar.1
 • DDR4 RAM bellek teknolojisi desteği, sistemlerin 64 GB’ye kadar belleğe ve 2666 MT/sn’ye kadar bellek aktarma hızına ulaşmalarına olanak tanır.
 • Entegre USB 3.1 Gen 2, Intel® Wireless-AC ve Gigabit Wi-Fi hızı desteğiyle tüm cihazlarınıza benzersiz bir bağlantı gücü sunan Intel® Z390 çip seti desteği.
 • Intel® 300 serisi çip seti ile uyumludur.
İlginizi Çekebilir:  İstanbul İst Uzantılı Site Açarak Para Kazanmak

Ultra Yüksek Çözünürlüklü Eğlence


Intel 9.Nesil S İşlemci masaüstü bilgisayarlar, üst düzey ve yüksek kaliteli içerikleri masaüstünüze taşıyan aşağıdaki gelişmiş medya teknolojilerini sunar:

 • Aşağıdakiler için HEVC 10 bit kodlama/kod çözme, VP9 10 bit kod çözme:
  – Önde gelen çevrimiçi sağlayıcıların üst düzey 4K UHD eğlence içeriklerini bilgisayarınıza kusursuz bir şekilde aktarır.
  – 4K video ve 360 derece görüntüleme özellikleriyle geniş ekranda etkileyici görüntüleme deneyimleri sağlar.
 • Daha iyi görüntü ve video görüntüleme deneyimleri için gerçekçi parlaklık sağlayan Yüksek Dinamik Görüş Mesafesi (HDR – High Dynamic Range) ve Rec. 2020 (Geniş Renk Gamı).

Donanım Tabanlı Güvenlik


Intel 9.Nesil S İşlemci, etkin güvenlik1 yazılımınızın korumasını güçlendiren donanım düzeyinde güvenlik özellikleri sunar. Donanım tabanlı güvenlik, aşağıdaki özellikler sayesinde çevrimiçi ve çevrimdışı aktivitelerinizi gönül rahatlığıyla yapmanızı sağlar:
 • Uygulamaların sisteminizi ve verilerinizi korumasına yardımcı olan Intel® Software Guard Extensions (Intel® SGX)
 • Başlatma sırasında sisteminizin korunmasına yardımcı olan Intel® BIOS Guard ve Intel® Boot Guard

Ölçeklenebilir İşlemci Portföyü


9. Nesil Intel® Core™ işlemci, yaşam tarzınıza göre oyun, yaratıcılık, eğlence ya da genel amaçlı bilgisayar kullanımı gibi tüm masaüstü deneyimleriniz için harika bir yatırımdır.

Maksimum 5GHz’e kadar hız ve 16 yollu çoklu görev çalıştırma olanakları sunan 9. Nesil Intel® Core™ i9-9900K işlemcinin çıtayı yükselten performansından giriş düzey performans seçeneklerine kadar en yeni nesil masaüstü işlemcilerimiz, bütçenize ve ihtiyaçlarına uygun birçok seçenek sunar

9. Nesil Intel® Core™ Masaüstü İşlemci – Bir Bakışta Özellikler

Özellikler Avantajlar
Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi Belirtilen sınırların altında çalışılan durumlarda, ihtiyaç duyulduğunda termal ve güç kapasitesini kullanarak işlemcinin frekansını dinamik olarak artırır.
Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi) Her fiziksel çekirdek için iki iş parçacığı sunar. Daha fazla iş parçacığına bölünen uygulamalar aynı anda daha fazla iş yaparak görevlerini daha kısa sürede tamamlar.
Intel® Smart Cache İş yüküne göre her işlemci çekirdeğine dinamik olarak paylaşımlı önbellek atar ve gecikmeleri azaltırken performansı artırır.
Entegre Bellek Denetleyicisi Etkili ön yakalama algoritmaları, daha az bekleme süresi ve daha yüksek bellek bant genişliği ile olağanüstü bir bellek okuma/yazma performansı sunar.
Intel® UHD Grafikleri 4K UHD videoları olağanüstü netlikte oynatır, fotoğrafların en küçük ayrıntılarını bile görüntülemenizi ve düzenlemenizi ve ayrıca günümüzün modern oyunlarını oynamanızı sağlar.
Intel® Quick Sync Video Mükemmel görüntülü konferans özelliği, hızlı video dönüştürme, çevrimiçi paylaşma ve hızlı video düzenleme ve oluşturma olanakları sunar.
İşlemci Çekirdeği/Hafıza/
Grafik Hız Aşırtma2
Çarpan kilitsiz işlemciler belirli çip seti SKU’larıyla birlikte kullanıldığında, işlemci çekirdeği, grafikler ve bellek, işlemcinin spesifikasyon frekansının üzerinde çalışacak şekilde ayarlanabilir ve böylece daha yüksek performans elde edilebilir.2
PCI Express* 3.0 Arayüzü Maksimum 16 şeritle çevre cihazlarına hızlı erişim için 8 GT/sn’ye kadar hızlı erişim olanağı sağlar.3 Şeritler anakart tasarımlarına göre 1×16, 2×8 veya 1×8 ve 2×4 olarak yapılandırılabilir.
Intel® Optane™ Hafıza Desteği Bilgisayarların yanıt hızını artıran akıllı bellek teknolojisi. Bilgisayarınızdaki sık kullanılan belgelere, resimlere, videolara ve uygulamalara hızlı bir şekilde erişir ve bilgisayarı kapattığınızda bunları unutmayarak yaratıcılık, oyun ve üretkenlik deneyimlerinize hız katar.
Intel® Power Optimizer
ve İşlemci C-State’leri
Intel® Power Optimizer, güç tüketimini azaltmak için işlemci, çip seti ve üçüncü taraf sistem bileşenleri dahil platform parçalarında silikon uyku durumu periyotlarını artırır. İşlemci C-state’leri (C8-C10) sistem boştayken düşük güç tüketimi sağlar.
İlginizi Çekebilir:  NASA'dan Meteor Uyarısı

Diğer donanım haberlerimiz için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir