Reklam Alanı
Reklam Alanı
apple-pay-ödeme-sistemi_5
Güncel 218 0

Apple Pay Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Nasıl Kurulur? Nasıl Kullanılır?

Teknoloji ile birlikte akıllı telefonlar devamlı gelişmekte. Akıllı telefon ile hayatımızdaki çoğu işlerimizi halledebildiğimiz gibi ödeme sistemi olarakta kullanabiliyoruz. İşte size detaylı bir şekilde Apple Pay nasıl kurulur ve nasıl kullanılır bunu yazdık.

apple-pay-ödeme-sistemi_1
b

Apple Pay Nasıl Kullanılır?

  • Bugünden itibaren, iPhone 6’dan son sürüme kadar Apple akıllı telefon kullanıcılarının tümü, ödeme hizmeti Apple Pay‘i kullanabilir.
  • Ancak, yalnızca bir avuç banka müşterisi doğrudan Apple Pay ile ödeme yapabilir.
  • Sanal kredi kartlarının sağlayıcıları tarafından yapılan bir sapma bunu telafi edebilir, ancak bunun tuzakları da vardır.
apple-pay-ödeme-sistemi_2

Ülkemizde Paypal ödeme sistemleri geçtiğimiz yıllarda alınan karar ile ne yazık ki kaldırılsa da gündeme yeniden gelen konusu ile bir umut yeniden Paypal ödeme sistemi gelmesi ümitlendirmektedir. Diğer ülkelerde yavaştan iPhone sahipleri için Apple Pay ile ödeme yapmak mümkündür. Kayıt sadece birkaç dakika sürer ve fazladan bir uygulamaya bile ihtiyacınız olmuyor.

apple-pay-ödeme-sistemi_3

Apple Pay Nasıl Kurulur?

iPhone kullanıcıları, cüzdanlarını cep telefonlarında açarak- dijital cüzdan. Orada doğrudan yeni ödeme servisine yönlendirileceksiniz. Bununla birlikte, servisi kullanmak için, kullanıcının Apple Pay tarafından desteklenen bir kredi kartına ihtiyacı vardır. Geçerli olan hangisi ise, kurulum sırasında doğrudan onu aktarmanız gerekmektedir. Kredi kartı daha sonra kameradan taranır veya verileri manuel olarak girersiniz. Zaten iş birliği yapan bankalardan birinin müşterisi değilseniz, her şey oldukça basit ve açıklayıcıdır.

apple-pay-ödeme-sistemi_4

Avrupa genelinde 37 ülkedeki üye bankalar ve ödeme hizmetleri sağlayıcılarının sahip olduğu ve operasyonlarını yürüttüğü Visa Europe ile ağını gün geçtikçe Batı ülkelere doğru aktarmaktadır. Türkiye Paypal kullanım süreci her ne kadar gündeme gelse dahi ülkemizde kullanılması gereken hızlı ödeme yöntemlerinden bir tanesi umarım en yakın zamanda aramıza katılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir