Reklam Alanı
Reklam Alanı
Teknoloji 160 1

Apple AR Gözlüğüyle Alakalı Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

Apple AR Gözlüğüyle Alakalı Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

Steve Jobs sonrasında Apple’ın büyük güç kaybettiği herkes tarafından kabul edilen bir durum. Apple’da bunun farkında olarak ürün yelpazesini genişletmek ve teknoloji ürünlerinde öncü dev olarak kalmak için çalışmalarına önemli adımlar atıyor.

Bu çalışmaların başını da giyilebilir teknoloji çekiyor. Bu çalışmaların bir ürünü olarak Apple AR Gözlük ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte o bilgiler;

Apple yakın kaynaklarının yaptıkları açıklamalar bize ışık tutuyor. Bu açıklamalara göre bu senenin son çeyreğinde AR Gözlüğün üretimine başlanacağı öngörülüyor. Bu durumda 2020 en geç üçüncü çeyreğinde AR Gözlük raflardaki yerini alabilir.

Satışa sunulması beklenen AR Gözlüğün ilk etapta sadece iPhone ile uyumlu olacağı aşikar bir durum fakat ilerleyen zamanlarda iOS veya Android farketmeksizin bütün cihazlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilir hale getirilebilmesi için çalışmalar yapılıyor.

Apple AR Gözlük bilgi, konum ve görüntü gibi servisleri iPhone’dan alacak olan cihaz kısmende olsa Apple’ın daha önce piyasaya sürdüğü AirPods kablosuz kulaklığa benzeyeceği belirtiliyor. Fakat, şekiller zaman içinde değişebilir / gelişebilir.. Bir çizim yada resim görmeden Apple ürünlerinde kesin birşey söylemek çok da mümkün bir konu değildir.

Apple AR Gözlük Enerji Dostu

Apple AR Gözlüğün en büyük özelliklerinden biri de az enerji tüketimi. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse AMOLED ekrandan daha az enerji tüketecek buna rağmen daha düşük gecikme, daha yüksek bir kontrasta sahip olacn MicroLED ekranlar ile üretilecek. MicroLED ekranlar yaklaşık olarak AMOLED ekranlardan 30 kat daha parlak olduğunu da hatırlatmak isteriz. MicrLED ekranların gün ışığındaki kullanımı AMOLED ekranlara göre daha verimli olduğu da göz önünde bulundurulursa Apple MicroLED kullanarak gayet başarılı bir karar aldığını söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Apple Watch 6 Özellikleri Sızdırıldı !

Giyilebilir teknoloji alanında Apple AR Gözlük yeni bir hareket katması bekleniyor. Üreticinin hem  Apple olması hemde teknolojik yeniliklere sahip olması hakkındaki merakın en önemli sebebi.

Şunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var; bu bilgilerin tamamı Apple’a yakın kaynakların gerek medyada gerekse sosyal medyada yapmış oldukları beyan ve paylaşımlara göredir. Apple kanadından henüz Apple AR Gözlüğün teknik özellik, üretim ve piyasaya çıkış tarihi gibi bilgiler ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Tüm Apple ve giyilebilir teknoloji hayranları merakla bu açıklamayı bekliyor.

“Apple AR Gözlüğüyle Alakalı Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor” üzerine 1 yorum

  1. Apple AR Gözlüğü ile ilgili birkaç araştırma yaparken bu yazıya denk geldim. Gerçekten çok yararlı bilgiler iletilmiş. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir