Kategoriler: İnternetTeknoloji

Google Adsense Başvururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense başvurusu birçok blog sitesi sahipleri için çok önemlidir. Fakat, birçok müracaat yapılan hatalardan dolayı onaylanmamaktadır. Google tarafından gelen olumsuz cevap mailindeki açıklamalara rağmen bir türlü onay alamıyorlar. Bu konuda nelere dikkat etmeniz gerekli işte hepsi bu yazıda.

Arkadaşlar eğer herşeyi kuralına göre yaparsanız Google Adsense ekibinden ret yeme olasılığınız aslında çok düşük. Google Adsense onaylanmadan önce özellikle aradığı bazı hususlar var. Google Adsense onay süreci 3 aşamadan oluşmaktadır.

1. AŞAMA : HESAP ONAYI

Google Adsense başvurusu yaptığınız Google hesap adresinin kesinlikle banlı olmaması gerekmektedir. Ayrıca başka Google hesabınız olup olmadığı kontrolleri yapılır. Her bir kullanıcının sadece bir Google Adsense hesabı alma hakkı bulunmaktadır.

2. AŞAMA : SİTENİN İNCELENMESİ

İlk aşamayı geçen başvuru sahibini Google Adsense daha kapsamlı bir inceleme altına alınır. Bu seferki inceleme tamamen site ile ilgili olur. Adsense çalışanlarının bu site incelemesi 2 ila 7 gün arasında sürecektir. Peki bu inceleme sürecinde nelere dikkat ediliyor.

Özgünlük:

SEO üzerine makalelerimizi takip edenler hatırlayacaktır bu konu üzerine çok duruyoruz. Google’ın SEO ile ilgili 200 kriterlerinden en önemli maddelerinden birisidir özgünlük. Google Adsense ekibi reklamları yayınlanacak sitenin tamamen kaliteli ve dikkate değer bir site olmasını istiyor. Bunun için de özgün içerikler her zaman önemlidir.

Künye:

Site künyesi önemlidir. Bu site kime ait, nerede, çalışanları var mı yok mu gibi bilgiler Google açısından önemlidir. Bir blog sayfanız bile olsa Google sizin kurumsal bir yapıya sahip olmanızı istemektedir.

Indeks Sayısı:

Bu indeks sayısı sadece kaç sayfanızın Google üzerinde indekslendiği değil resim indeksi de bu kriter içersindedir. Fakat bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri de indeks sayısını yükseltmek amacıyla birden bire bütün içerikleri yüklemektir. Google sürekliliğe önem verir. 30 dakikada 30 içerik girmek yerine 24 saatte 15 içerik girmek daha etkilidir.

Hit Sayısı:

Google ziyaretçilere de önem vermektedir. Ziyaretçisi olmayan bir siteye olumlu yaklaşmayacaktır. Karşılıklı bir ticaret olacağını düşünürsek Google size reklam yayınlayarak para öderken bir taraftan da müşterilerine hedef kitlesine ulaşma garantisi verip ödeme almaktadır. Bunun için Google Adsense müracaat etmeden önce günde 80-100 arası bir tekil ziyaretçi sayısına sahip olduğunuza emin olun.

Dip Not: İçerik bakımından da Google’ın bazı kıstasları vardır. Burç yorumları gibi kopyala yapıştır olarak düşünülen yazılar yada içeriklerin çoğunluğu bikinili kadın resimleri gibi olan içerik siteleri genel olarak ret cevabı almaktadır.

3. Kısım: Son Aşama

Sitenizde bahis ve kumar yazıları, müstehcen fotoğraflar yada yetişkin içerikleri ve kopya içerikler olmamasına özen gösterin. Başvurunuzu yapmadan önce reklam alanlarınız muhakkak etkin olsun böylece Google çalışanları reklamların nerede yayınlanacağını bilsin. Ayrıca bir sayfada en fazla 2 reklam barındırmanızı öneririz. Hem Google hem de ziyaretçileriniz bu konuda çok memnun kalacaktır.

Şafak Baykal

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Şafak Baykal
Etiketler: Google Adsense

Son Gönderi

Diş Eti Hastalığı Olup Olmadığını Nasıl Anlarım

Diş Eti Hastalığı Olup Olmadığını Nasıl Anlarım Diş kayıpları, ilk olarak diş eti rahatsızlığı ile kendini göstermeye başlar. Tedavi edilmeyen… Daha fazla oku

% gün önce

Kampta Unutulmaması Gerekenler

Kampta Unutulmaması Gerekenler   Kamp malzemelerinin doğru hazırlanıp eksik bir şey alınamaması çok önemlidir. Çünkü bir tatile giderken hazırladığımız bavula… Daha fazla oku

% gün önce

İstanbul Perpa Elektrik Malzemeleri Toptan Satış Şirketleri

Firmamızın ürünlerini sattığı Elektrik Malzemeleri Markaları aşağıdadır. Perpa Ticaret Merkezi Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri, En ucuz elektrik malzemeleri Bayberk… Daha fazla oku

% gün önce

Nasıl Banka Kartı Alınır?

Nasıl Banka Kartı Alınır   Neden Banka Kartı Almalıyız? Banka hesabını açmak için herhangi bir bakanın şubesine giderek ücretsiz bir… Daha fazla oku

% gün önce

Doğal Taşlar ve Özellikleri

Doğal Taşlar ve Özellikleri Doğal Taşlar 'ın titreşim ve frekanslara sahip olduğu bilinmektedir. Doğal taş ile ilgili tüm bilgileri size… Daha fazla oku

% gün önce

Pasaport Nasıl Çıkartılır? Pasaport Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler

Pasaport Nasıl Çıkartılır? Pasaport Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Pasaport Başvurusu İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Pasaport nasıl çıkarılır konusuyla alakalı sizin… Daha fazla oku

% gün önce