31 Mart Yerel Seçim

“SEÇİMLER!” VE SEÇİMLER

 

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda. Seçime katılacak 12 parti arasında hızla devam eden aday tanıtımları hem siyasete hem de gündeme damga vuruyor. Her geçen gün hangi parti hangi şehirde kimi aday olarak gösterecek diye beklenirken halkın adaylardan beklentileri de merak konusu olmaya devam ediyor.

 

Her seçimde olduğu gibi başkan adayları vaatlerini halka anlatırken, halkın beklentisi de yükselmeye devam ediyor. Kimi başkan adayı eski başkanın yaptıklarını eleştirirken kimisi de çıtayı yüksek tutup farklı vaatler veriyor. Seçmenler bu vaatlere ne derece inanıyor ya da seçmenlere ne derece inandırıcı geliyor bilinmez ama; bu yarış seçim yaklaştıkça hızlanacağa benziyor.

yerel-seçimler

 

Hepimiz alışkınızdır her seçim öncesi verilen vaatlerin hiçbirinin seçimlerden sonra yerine getirilmeyişine! Bu durum normal şartlarda üzücü bir durum olsa da bizi yıllardır aynı vaatlerle besleyip, sonradan besinsiz bırakmalarından dolayı biz seçmenlere sıradan bir durummuş gibi gelmeye başladı. Gönül tabiki ister verilen her sözün tutulmasını, refah düzeyinde bir yaşam sürmeyi ve her şeyden önce gerçek belediyeciliğin nasıl yapılacağını görmeyi. Bu zamana kadar bunların hiçbirini maalesef görmemiş olsak da umut ediyoruz ki 31 Mart’tan sonra yine bir hüsran yaşamamayı.

 

BİR SEÇMEN NE İSTER?

 

Başkan adaylarının her şeyden önce kendilerine sorması gereken bir sorudur bence “Bir Seçmen Ne İster? Kendilerini bizim yani seçmenlerin yerine koyup düşünmeleri, davranmaları ve vaat etmeleri gerekir. Vaat edilen her konu da yerine getirilmelidir.

İnsanların güvenip, inanıp, oy vererek başkan yaptığı ya da yapacağı kişiler unutmamalılar ki; o makama biz seçmenler sayesinde geliyorlar. Sadece makamı doldurmak için değil, hizmet etmek için, yardımda bulunmak için, dertlere ortak olmak ve daha yaşanır şehirler, beldeler için o makama geliyorlar.

31-mart-seçim

Bu zamana kadar böyle davranan yönetici sayısı az olsada, asıl olması gerekende budur. Biz seçmenler ümit etmeye devam ederken başkan adayları da vaat etmeye devam edecekler. Önemli olan vaatlerin gerçekleşmesi, seçmenlerin hüsrana uğramaması.

Barış, dostluk, huzur ve güven içinde bir seçim dileklerimizle.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir